Penzion U Jany, Kytlice

Kytlice 140, 40745
od 400 Kč

Restaurace

Internet

Snídaně

Centrum 500m

Vlak/bus

Parkování

Wellness

Koupání

O nás

Nabízíme ubytování v typické horské hrázděné chalupě. Dům leží v krásné vesnici Kytlice v Lužických horách. V obci je řada roubených chalup s podstávkami. Nejcenější z nich jsou památkově chráněny.

Další informace

Dům je nedaleko od centra vesnice, přitom však na samotě, u domu končí cesta. Dojedete autem až k domu.

 

Vybavení objektu

V domě je 5 apartmánů. Každý má vlastní ložnici, kuchyňku, WC a koupelnu - vše pod uzavřením. Výbava apartmánů : lednice, rychlovarná konev, mikrovlná trouba, elektrický dvouvařič, topení. Koupelny s vanou nebo sprchou. Jsou zajištěny lůžkoviny, ručníky, utěrky.

 

Pokoje

Apartmán č.1 - ložnice pro 3 osoby. Manželská postel + 1 lůžko. Apartmán má vlastní vchod z pavlače. Apartmán č.1 je bezbarierový. teren v okolí domu je však pro zdatnější vozíčkáře.

Apartmán č.2 - ložnice pro 3 osoby. Manželská postel + 1 lůžko.  Apartmán č.2 a pokoj č.3 a rodinný apartmán jsou v 1.patře. Vstup je hlavním vchodem, výstup po dřevěném schodišti.

 Apartmán č.3 - výbava 2 postele široké 140 cm - možnost ubytovat 4 osoby při menší náročnosti zákazníka.

Apartmán č.4 - Rodinný apartmán, 2 ložnice, jedna s 3 lůžky a jedna s 2 lůžky. Velká obývací kuchyň s možností 2 přistýlek.

 Apartmán č.5 v podkroví. Jsou zde 2 lůžka a 2 přistýlky. Je  umístěn v 2.patře a z 1.patra do 2. je strmější schodiště.

Služby

Na objednávku poskytujeme snídaně, cena 100,- Kč za 1 snídani.  Bezplatný přístup k internetu - wifi.

Možnost ubytování se psem, kočkou bez poplatku.

 

Parkování

Parkování přímo u domu. Dostatek parkovacího místa. Parkoviště není oploceno.

 

Stravování

Všechny apartmány mají svou vybavenou kuchyň. My poskytujeme pouze ubytovací služby. Je možno objednat snídaně. V obci je několik restaurací, kde je možné se stravovat. Ve vsi je obchod.

 

Letní aktivity

Jsou zde udržovány cyklostezky. Terén je však dosti kopcovitý.

 

Zimní aktivity

Udržované běžkařské tratě po Lužických horách. Dostupnost autem na sjezdovky v Polevsku, Jedlové, na Luži, v Horním Podluží.

 

Celoroční aktivity

Možnost výletů po Lužických horách, Českém Švýcarsku.

 

Doplňující informace o ubytování a cenách

Možnost přijet se svými zvířecími miláčky. Pobyt zvířat zdarma. Pobyt v našem domě není vhodný pro alergiky. V domě žijí 2 kočky a 2 malí psi. Pro malé děti možnost zapůjčení dětské postýlky.

Ceny

Cena za osobu
400 Kč
Přistýlka
200 Kč
Snídaně
100 Kč

podrobnější popis cen viz www.kytlice.cz

Služby

Nekuřácké pokoje
Parkoviště
Připojení k internetu
Rodinné pokoje
Terasa
Venkovní ohniště / gril
Vstup domácích zvířat
Zahrada
Úschovna kol, lyží

Kapacita ubytování a služeb

Dvoulůžkové pokoje
1
Počet apartmánů
4

Vybavení pokojů

Kuchyňka
Lednička
Mikrovlnná trouba
Vlastní koupelna
WC

Sportovní možnosti v okolí

Běžkařské stopy
Cyklostezky
Koupání řeka, jezero
Lyže, snowboard

Okolí

Kytlice - obec se sklářskou tradicí, ležící na horním toku říčky Kamenice. Vznikla spojením tří starších obcí - Dolní Falknov, Falknov, Kytlice. Její území bylo původně říčkou rozděleno na dvě části , z nichž severní náležela k panství českokamenickému a jižní ke sloupskému. V Kytlicích je kostel, o jehož stavbě bylo rozhodnuto v roce 1776, vysvěcen byl v roce 1782.

V obci je řada roubených chalup s podstávkami, hrázděnými či roubenými patry a s mansardovými střechami, s kamennými portálky, pavlačemi a zdobenými štíty, pobitými někdy břidlicí. Nejcennější z nich jsou památkově chráněny.

Na louce pod kostelem stojí socha sv. Jana Nepomuka z 2.poloviny 18. století. Na východním okraji obce je malebný lesní rybník, upravený již v roce 1907 jako koupaliště, v lese za domem čp.1 v Dolním Falknově bylo v roce 1931 zřízeno lesní divadlo. Na svahu Stříbrského vrchu je malý lyžařský vlek. Na jižním okraji obce je pod Malým bukem u silnice do Polevska chráněné naleziště šafránu. V Kytlicích se narodil František Maxmilián Zippe( 1791 - 1863), jeden z nejvýznamnějších českých přírodovědců a zakladatel vědecké mineralogie a geologie v naší zemi, který se významně podílel na založení Národního muzea.

Mapa

Centrum 500m
Vlak 1km
Velká mapa