PENZION VIA FERRATA, Děčín

Labské nábř. 317/19, Děčín, 40502
od 1.800 Kč

Restaurace

Internet

Snídaně

Centrum

Vlak/bus

Parkování

Wellness

Koupání

O nás

Penzion Via Ferrata je malý, nově zrekonstruovaný rodinný penzion na úpatí Pastýřské stěny v centru Děčína s nádherným výhledem na řeku Labe a Zámek Děčín. Penzion se nachází v blízkosti hlavního nádraží i centra města. Je to ideální místo pro víkendový pobyt, ať už jde o sport, romantiku, relaxaci nebo podnikání.

Další informace

Penzion je situován u úpatí Pastýřské stěny, přímo u nástupu na Via Ferratu. Za pouhou hodinu cesty od nás dorazíte do Prahy nebo do Drážďan, což z našeho penzionu dělá ideální startovní místo pro výlety po okolí. Hlavní náměstí, děčínský zámek i vlakové nádraží jsou v docházkové vzdálenosti.

Parkování

Máte několik možností, kde zaparkovat svůj vůz. Bohužel, vzhledem k omezeným parkovacím možnostem na Labském nábřeží, nemáme vlastní parkoviště. Doporučujeme si zavazadla uschovat v naší restauraci Burger Berg v přízemí penzionu, zaparkovat v blízkém okolí a následně se ubytovat.

Všechny naše prostorné pokoje jsou vybaveny postelí velikosti Queen, pracovním stolem, sprchovým koutem, lednicí, varnou konvicí a kávovarem.

Každý pokoj má individuální filmové téma a je vyzdoben originální grafikou. Užijte si nádherný výhled na řeku Labe a děčínský zámek nebo na odvážlivce, kteří zdolávají Via Ferratu přímo před vaším oknem.

Pro deštivé dny je k dispozici zdarma připojení na WiFi a satelitní televize.

Bezkontaktní způsob ubytování – přihlášení / odhlášení

Žádné čekání na recepci při přihlášení nebo odhlášení! Po potvrzení rezervace obdržíte SMS zprávu s přístupovým kódem do penzionu a do schránky, kde najdete klíče od svého pokoje. Schránka se nachází vedle vstupních dveří do pokoje. Můžete se ubytovat kdykoliv po 15. hodině a ukončit pobyt do 11 hodin příslušného dne, stačí vložit klíče zpět do schránky. Pokud budete potřebovat s něčím poradit, můžete se obrátit na náš personál v restauraci v přízemí, který vám rád pomůže.

Snídaně

V ceně ubytováni obdržíte voucher do sousedící kavárny Kafe na mapě (50 m od našeho penzionu), kde dostanete výbornou domácí snídani. Voucher můžete uplatnit mezi 8 -11 h.

V přízemí domu se nachází náš sesterský podnik Burger Berg, restaurace č. 1 v hodnocení Trip Advisor v Děčíně. Můžete si zde vychutnat skvělé jídlo třeba na příjemné terase… a když zvednete hlavu, můžete pozorovat odvážlivce, kteří zdolávají Via Ferratu.

Ceny

Čtyřlůžkový pokoj
2.000 Kč
Dvoulůžkový pokoj
1.800 Kč

Snídaně v ceně

Služby

Připojení k internetu
Restaurace
Terasa
Nekuřácké pokoje

Vybavení pokojů

Vlastní koupelna
WC
Lednička
Satelit, kabelová TV

Sportovní možnosti v okolí

Adrenalinové sporty
Cyklostezky
Bazén venkovní
Bazén vnitřní

Okolí

Via Ferrata
Via Ferrata Děčín je unikátní zajištěná horolezecká stěna nacházející se přímo v centru města. Můžete si vybrat z 16 cest dle obtížnosti B-D, záleží jen na vašich dovednostech a vytrvalosti. Vybavení nebo služby zkušeného průvodce si můžete zamluvit o pár metrů dále v Active Point.

Pěší turistika a cykloturistika
Užijte si krásu Českého Švýcarska ze sedla kola, koloběžky nebo pěším výletem. Půjčovnu a prohlídky s průvodcem lze zajistit hned vedle v Active Point.

Tiské stěny
Víte kde se natáčely Letopisy Narnie? Ano, v Tiských stěnách! Za pouhých 30 min jízdy autem od našeho penzionu se ocitnete v labyrintu pískovcového skalního města, ráji horolezců, turistů i filmařů. 

Zoo Děčín
Zoologická zahrada v Děčíně patří k menším, ale díky svému umístění v lesním prostředí také k nejkrásnějším zoologickým zahradám v ČR. Najdete tu přibližně 450 zvířat a více než 150 živočišných druhů. Hlavním záměrem je chov vzácných a málo známých druhů zvířat, se kterými se v naší zemi jinde nesetkáme

Řeka Labe
Mocný tok Labe protékající Děčínem nabízí četné příležitosti pro vodní dobrodružství – rafting, paddleboarding, jízdu na kajaku, rybaření atd. Půjčovnu vybavení Active Point naleznete pár kroků od našeho penzionu.

Děčínský zámek
Děčínský zámek, ležící nad soutokem Labe a Ploučnice, patří mezi nejvýznamnější historické památky severních Čech. Okouzlí návštěvníky především monumentální barokní konírnou a svého času nejznámějším rozáriem v habsburské monarchii zvaným Růžová zahrada. Otevřené je také rekonstruované jižní křídlo.

Mapa

Velká mapa